Mida raamatukogud lugejatelt teada tahavad?

ERÜ uue mõtte töörühm keskendub tänavustel mõttetalgutel lugejatele. Seekordse kohtumise eesmärk on heita pilk käesoleva aasta maist rakenduvale isikuandmekaitse üldmäärusele, sellele kas ja mida peaksid raamatukogud lugejatelt andmeid küsides muutma ning sellele, kuidas raamatukogud saavad vaatamata muudatustele ikka olla lugejakesksed ja atraktiivsed.

Saamaks paremat ülevaadet selle kohta, kas Eesti raamatukogud vajavad uuenenud andmekaitse määruse valguses täiendavat selgitustööd, raamatukoguspetsiifilisemaid juhendeid või nõustamist, oleme otsustanud ERÜ uue mõtte töörühmaga läbi viia infokorje.

Infokorje ankeedil lisatud e-maili aadress võimaldab vastajal oma vastuseid pärast esitamist muuta, tellida oma vastuste kokkuvõtet ning tutvuda kokkuvõtetega.

Infokorje ankeedi link: https://goo.gl/forms/0ccKVD8JSb4zM0oL2

Teie vastuseid ootame 3. maiks 2018

Ette tänades
ERÜ uue mõtte töörühm

Head kolleegid!


Eesti Raamatukoguhoidjate Ühingu uue mõtte töörühm kutsub 9. mail 2018 viiendat korda toimuvatele mõttetalgutele. Seekordse kohtumise alapealkiri on „Lugejate raamatukogu“.

Eesmärk on heita pilk käesoleva aasta maist rakenduvale isikuandmekaitse üldmäärusele ning sellele, kuidas jääda oluliseks partneriks lugejate igapäevaeluliste infovajaduste rahuldamisel.

Päeva täidavad sisuga andmekaitsega tegelevate spetsialistide ettekanded, ülevaade raamatukogudele suunatud infokorje tulemustest ning osalejaid kaasav grupitööd. Grupitöös keskendume raamatukogude mõjule ühiskonnas ning hästi toimivatele ja kasutaja ootustele vastavatele teenustele. Mõttetalgute grupitöödest on igal aastal koorunud häid ideid, mis aitavad valdkonda arendada.

Selleaastase mõttetalgute peateemaga seonduvalt viime ürituse eel raamatukogude seas läbi infokorje. Uurime Eesti raamatukogude isikuandmete kogumise praktikat, seda, kas Eesti raamatukogud vajavad uuenenud andmekaitse üldmääruse valguses täiendavat selgitustööd või abi ning tahame teada, millised on lugejate ootused raamatukogudele raamatukogutöötajate hinnangul. Vastuseid ootame 3. maiks 2018.

Ankeeti saab täita aadressil https://goo.gl/forms/0ccKVD8JSb4zM0oL2

„Raamatukogunduse mõttetalgud vol 5: Lugejate raamatukogu“ toimub 9. mail 2018, kolmapäeval kell 11.00–16.30 Eesti Rahvusraamatukogu väikeses saalis (Tõnismägi 2, Tallinn).


Ajakava:

10.30-11.00 Tervituskohv

11.00-13.00 Ettekanded

  • Andmekaitseinspektsiooni peaspetsialist Liisa Ojangu räägib isikuandmete töötlemisest raamatukogudes isikuandmete kaitse üldmääruse valguses.
  • Rahvusraamatukogu poolt teeb kogemuse ja õppetundide ülevaate andmekaitse ja õigusinfo juhtiv spetsialist Marianne Meiorg.
  • Veronika Raudsepp Linnupuu tutvustab töörühma poolt mõttetalgutele eelnenud infokorje tulemusi.

13.00-14.00 Lõuna (omal kulul)

14.00-16.00 Grupitöö

  • Milliseid teenuseid ja ettevõtmisi saaksid raamatukogud ühiselt arendada, et suurendada raamatukogude nähtavust?
  • Millised teenused on vajalikud?
  • Kuidas haarata mittekasutajaid?
  • Kuidas säilitada usaldus aga mitte muutuda igavaks?

16.00-16.30 Grupitöö kokkuvõtted. Lõpetamine

Osalemisest palume teatada 7. maiks e-postiaadressile ela@nlib.ee. Kohtade arv on piiratud.

Mõttetalgud on osalejatele tasuta. Toetajad on ERÜ, Hasartmängumaksu Nõukogu ja Rahvus-raamatukogu.
Üritusega seotud küsimustele vastavad Kristel Veimann (kristel.veimann@nlib.ee) ja Veronika Raudsepp Linnupuu (veronika.linnupuu@raamatukogu.viljandi.ee).

Kutse SIIT

Heade soovidega
ERÜ juhatus ja uue mõtte töörühm

Koolitustoimkond jätkab ürituste sarja AK: AKADEEMILINE KOOLITUS.

Koolituse eesmärk on anda akadeemilise õppevormi kaudu uusi teadmisi raamatukogutööga seonduvate kaasaegsete arengute osas.

Koolitus toimub 18. aprillil 2018 Tartu Oskar Lutsu nimelises Linnaraamatukogus, Kompanii 3/5, 4. korruse saalis.

10.15–11.45 Isikukeskne narratiiv eesti raamatukogunduse loos (Ilmar Vaaro)

12.15–13.45 Tänastest noortest ja noorsootööst (Urmo Reitav)

14.15–15.45 2010. aastate debütandid eesti luules (Mart Velsker)

Koolituse rahastaja on Hasartmängumaksu Nõukogu ning seetõttu osalejatele tasuta. Registreerimine kestab 14. aprillini, kuid katkeb varasemalt osalejate piirarvu 45 täitumisel. Registreeruda saab SIIN

Osalejatele antakse vastav ERÜ tunnistus, mida arvestatakse raamatukoguhoidja kutsekvalifikatsiooni taotlemisel.

Ilmar Vaaro
ERÜ koolituse toimkond

 
Hetk aastatagusest koolitusest.

Eesti raamatukogudes loeti ette 162 ja pool tundi

ERÜ maaraamatukogude sektsioon tegi üleskutse kinkida veebruarikuus Eesti Vabariigile sünnipäevaks 100 tundi ettelugemist. Veebruarikuu jooksul loeti üle Eesti ette raamatukogudes ja lasteaedades, koolides, noorte- ja eakate päevakeskustes, isegi kooli kokatädidele. Ettelugemisi toimus kõigis maakondades ja ehkki me mingit võistlust välja ei kuulutanud, siis tuleb siiski kiita kõige aktiivseimaid ettelugejaid Viljandi-, Põlva- ja Hiiumaalt.

Tore, et meie algatus leidis järgimist ka raja taga - ette loeti ka New Yorgi Eesti Koolis ja Luxenburgi Eesti Seltsis.

Kui meie eesmärk oli veebruarikuus lugeda ette 100 tundi, siis 27. veebruari kella 12 (päeval) seisuga oli ette loetud täpselt 9738 minutit ehk 162 ja pool tundi.

Meeleolukaid hetki ettelugemisest saate vaadata SIIT

Suur tänu kõigile, kes meiega ühinesid!
Pikema kokkuvõtte ettelugemistest teeme 26. märtsil toimuval maaraamatukogude sektsiooni teabepäeval.

 

Loeme elu eest!

KALENDER

Aprill 2018
E T K N R L P
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6