Üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“

 Teisipäeval, 20. oktoobril algavad üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus“. Eesti Raamatukoguhoidjate Ühing on viimased kolmkümmend aastat kutsunud oktoobrilõpu päevadel sisse astuma oma raamatukogusse, et osa saada mõnest huvitavast üritusest ja laenutada kaasa raamat. Avapäeva kava SIIT 

 

Tänavuse digikultuuri aasta puhul toimuvad suurtes ja väikestes raamatukogudes üle Eesti kõrvuti raamatukogude e-kataloogide ja andmebaaside tutvustustega digikultuuritunnid, digiviktoriinid ja õpitoad, kus sihtrühmaks on sageli ka seeniorid. Tutvustatakse e-riigi võimalusi ja kampaaniat Ole IT-vaatlik! Lastele mõeldes toimub töötubasid ja ühiseid meisterdamisi, aga ka robootika päev koos Ozobotide võistlusega.

Mitmel pool vestlevad nii noorte kui lapsevanematega veebikonstaablid, toimuvad ööraamatukogud, rohkem kui sajas raamatukogus kohtuvad lugejatega teadlased, kirjanikud, rännumehed, muusikud, tunnustatakse parimaid lugejaid.

Raamatukoguhoidjad pööravad suurt tähelepanu käimasolevale Eesti rahvajutu aastale, kümnetes raamatukogudes on kavas lugude rääkimisi ja temaatilis i meisterdamistunde. Praegusele erakordsele ajale kohaselt avavad Peipsiääre valla raamatukogud raamatukogupäevad kirjanduspiknikuga RMK Kukemetsa lõkkekohas.

Poolesajas raamatukogus on laenutusleti taha kutsutud kohaliku elu edendajad, omavalitsuste esindajad, apteekrid, õpetajad, koolijuhid ja teatri direktorid, et tutvustada raamatukogutöö köögipoolt ning anda võimalus suhelda lugejaga nii nagu raamatukoguhoidjad seda igapäevaselt teevad.

Raamatukogupäevade tähtsündmuseks on 22. oktoobril virtuaalselt teoks saav 11. Balti riikide raamatukoguhoidjate kongress. Kongress on pika traditsiooniga raamatukoguhoidjate piirideülene koostöövorm, mis seekord vaatleb raamatukogude mõju ühiskonnas. Rohkem infot SIIT

Raamatukogupäevadele pannakse punkt 30. oktoobril Mustla rahvamajas, kuhu kogunevad maaraamatukoguhoidjad ning tähistatakse ka pidulikult Tarvastu raamatukogu 160. aastapäeva.
Raamatukogupäevad toimuvad 20.–30. oktoobrini üle Eesti, rohkem infot SIIT