EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

 

TURUNDUSE TÖÖRÜHM

LIIKMED

TEGEVUS 2011

Turunduse töörühma esimene koosolek toimus 25. mail 2010. ERÜ juhatus lõpetas töörühma tegevuse alates 17. aprillist 2015.

 LIIKMED

Tiina Feldmanis
Eesti Patendiraamatukogu
Viivi Hallik
Märjamaa Raamatukogu
Kai Idarand
Eesti Rahvusaamatukogu
Linda Jahilo
Tartu Linnaraamatukogu
Tiina Kriisa
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu
Inga Kuljus
Võrumaa Keskraamatukogu
Keiu Kõvask
Tallinna Ülikooli Akadeemiline Raamatukogu
Leigi Kütt
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu
Merilin Maar
Lääne Maakonna Keskraamatukogu
Terje Oim
Tallinna Tehnikaülikooli Raamatukogu
Kristina Pai
Tartu Ülikooli Raamatukogu
Riina Pohlak
Eesti Patendiraamatukogu
Kristiina Puura
Viimsi raamatukogu
Ruth Rimmel
Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu
Marju Saluste
Lääne-Virumaa Keskraamatukogu
Heinike Sinijärv
Pärnu Keskraamatukogu
Ilona Smuškina
Tartu Ülikooli Raamatukogu
Triin Soone
Eesti Lastekirjanduse Keskus
Õie Tammissaar
 
Ivika Türkson
Tallinna Keskraamatukogu
Siiri Õunap
Jõgeva Maakonna Keskraamatukogu

üles

 TEGEVUS 2011. AASTAL

ERÜ juhatuse koosolekul 24. märtsil 2011 oli üheks arutelu teemaks  Raamatukogupäevad 2011. Turunduse töörühma kaasalöömist oodati päevade tunnuslause ja  sõnum väljaütlemisel ja meediaga suhtlemisel. Arutasime listis erinevaid variante, ühe  võimaluse ja mõttena oli kaalumise all võimalus arendada edasi Lääne-Virumaa Keskraamatukogu nn valimiskampaaniat, st lähtuda seekord raamatukoguhoidjast. Erinevaid ettepanekuid kaaludes jõuti arutelude käigus sõnumini KOHTUME RAAMATUKOGUS, mis on üldine ja andis väga erinevaid tõlgendamise võimalusi. Otsustati teha plakat, mis kajastaks erinevaid tegevusi raamatukogus, näitaks erinevate raamatukogutüüpide võimalusi ja raamatukogu külastavaid erinevaid sihtgruppe. Lisaks trükitud variandile pandi ERÜ kodulehele ka elektrooniline variant, igaüks sai selle väiksemas formaadis välja trükkida. Plakatil oli seekord ka lisafunktsioon, vaba keskmist pinda sai raamatukogu kasutada oma ürituste reklaamimiseks.  Esmakordselt prooviti temaatiliste  videoklippide tegemist ja nende kaudu raamatukogupäevade reklaamimist, et jõuda suurema hulga inimesteni, sh. noorteni . Klippide tootmise rahastamiseks kirjutati projekt, mis sai ka kultuurkapitali rahastuse. Kui tunnuslause oli kokku lepitud, koostati  soovitused raamatukogudele, kuidas ja millele nende päevade jooksul tähelepanu pöörata. Turunduse teema oli koolitusena kavas ka rahvaraamatukogude suvelaagris, kus  sissejuhatava loenguga turundusest esines töörühma liige Triin Soone. Töörühm osales aktiivselt ERÜ arengukava – info ja  kommunikatsioon, turundus- alapunkti teemade arutelus ja eesmärkide ning tegevuste sõnastamisel. Omapoolse väikese panuse suutsime raamatukogupäevade nähtavamaks tegemisele anda.

2012. a esialgsetesse plaanidesse mahub töörühma liikmete turundusalane koolitus, pikemaajalise turundusalase koolitusprogrammi ettevalmistamine ja selle aasta raamatukogupäevade kui ürituse turunduse temaatika.

Õie Tammissaar
Töörühma juht
10. veebruar 2012

üles

KALENDER

Juuli 2022
E T K N R L P
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

TULEKUL

Sündmused puuduvad

Suurenda

Kontrastsus