EESTI RAAMATUKOGUHOIDJATE ÜHING

ESTONIAN LIBRARIANS ASSOCIATION

 

Üleriigilised raamatukogupäevad „Kohtume raamatukogus!“

2015

 

 

Üleriigilised raamatukogupäevad toimuvad traditsiooniliselt 20.–30. oktoobrini,
sel aastal juba 25. korda

Raamatukogupäevade Kohtume raamatukogus erileht

Muusika-aasta puhul on ka raamatukogudes sel aastal põhjust muusikat avastada ja märgata. Erinevad sotsioloogilised uuringud kinnnitavad, et populaarseimad kultuuriharrastused Eestis on just muusikaga seotud. Muusika-aastagi on ellu kutsutud eelkõige selleks, et innustada muusikahuvi ja suurendada muusika rolli Eesti inimeste elus.

Raamatukogupäevade ajal tasuks raamatukogudes välja otsida ja esile tuua muusikaga seonduv. Muusikat kuulata või noote laenutada saab vähestes raamatukogudes, kuid muusikast ja muusikute kohta on kirjutatud arvukalt raamatuid. Näitused, viktoriinid, kohtumised võiksid kantud olla muusikast. Mõned võimalikud ideed: Kaasates lugejaid võib teha väljapanekuid näiteks kodudes leiduvatest omaaegsetest kooli- või seltskonnalaulikutest, ka käsikirjalistest, aga miks ka mitte kohaliku melomaani heliplaadikogust. Tasuks mõelda ka koostööle üliõpilaskorporatsioonidega. Muusikalistes töötubades võib tutvust teha mõne rahvapilliga või ühiselt laulda paikkonna rahvalaule. Miks mitte korraldada lõunadisko või pealelõuna kohalike rahvamuusikute või hoopis muusikakooli õpilastega. Eesti rahvatantsu kõrval võib tutvust teha ka eksootilise India muusika või temperamentse Flamencoga. Vaikses raamatukogus kõlavad muusikalised üllatused on esialgu kindlasti ootamatud aga loodetavasti meeleolukad ja meeldejäävad, sest muusika ju rõõmustab südant.

Viimastel aastatel on raamatukogupäevade ajal kutsutud raamatukogudesse tuntud inimesi, et tutvustada, teadvustada ja väärtustada raamatukoguhoidja ametit. Et meie ametile rohkem tähelepanu juhtida ning ettevõtmistele laiemat kõlapinda leida, siis kutsume ühiselt tuntud inimesed raamatukokku 27. oktoobril. Tuntud inimene võib olla nii laulja, koorijuht, muusik või hoopis oluline kohalik ametimees vallast, külast või linnast.

Raamatukogupäevad Eesti raamatukogudes - info ürituste kohta SIIT

ÜLERIIGILISED ETTEVÕTMISED

7. oktoober
Võistluse "Infootsing Internetist 2015" eelvoor  Juhend
20. oktoober
Raamatukogupäevade avamine Kohtla-Järve Kultuurikeskuses (Keskallee 36)
Raamatukoguhoidja mälumäng. Küsimused, tulemused siit
Registreerumine 13. oktoobrini ela@nlib.ee
KAVA siit
 
22. üleriigiline ettelugemispäev 
Ettelugemise päeva tähistamiseks on Lastekirjanduse keskus lendu lasknud videosõnumi „Raamatumaailmas juhtub imesid! Loe lapsele!
 
22. oktoober
VIII teadus- ja erialaraamatukogude päev Sisekaitseakadeemias (Kase 61, Tallinn) Registreerumine 16. oktoobriks 2015. Registreeruda saab SIIN  (kohtade arv on piiratud).
KAVA siit
 
28. oktoober
Võistluse "Infootsing Internetist 2015" lõppvoor Tartus Eesti Rahva Muuseumi näitusemajas (J. Kuperjanovi 9, Tartu) Tulemused
 
30. oktoober
XV maaraamatukoguhoidja päev Palamuse rahvamajas
KAVA siit

Raamatukogupäevade korraldamist toetavad Kultuuriministeerium ja Hasartmängumaksu Nõukogu

Raamatukogupäevade plakat printimiseks SIIT

KALENDER

September 2020
E T K N R L P
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Suurenda

Kontrastsus